ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012

Dnia 29 czerwca wreszcie nadszedł upragniony, dłużej niż zwykle oczekiwany koniec roku szkolnego, roku szkolnego 2011/2012. Zgodnie już z wieloletnią tradycją uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, po której wszyscy spotkali w szkole na uroczystości. Zebranych nauczycieli, uczniów oraz rodziców powitał pan dyrektor Andrzej Kapuściński. Następnie wszyscy wyróżniający się w nauce uczniowie otrzymali z rąk swoich wychowawców Świadectwa z wyróżnieniem oraz dyplomy Wzorowego Ucznia.  Pan dyrektor pogratulował rodzicom wyróżnionych uczniów i wręczył Listy Gratulacyjne. Corocznie Rada Rodziców funduje nagrodę rzeczową dla ucznia, który osiągnął najwyższą średnią w szkole. W tym roku nagrodę tą z rąk Przewodniczącej Rady Rodziców pani Agnieszki Kidziun odebrała uczennica klasy V Dagmara Frukacz. Każdego roku przyznawana jest również nagroda Wójta Gminy dla absolwenta szkoły, który uzyskał najwyższą średnią. Nagrodę  z rąk Dyrektora Szkoły odebrała uczennica kl. VI Paulina Grzesik. Ponadto uczniowie którzy wyróżnili się w trakcie roku szkolnego w konkursach przedmiotowych i sportowych, aktywną pracą w organizacjach szkolnych, dużym zaangażowaniem w życie szkoły oraz uzyskali wysokie wyniki w  czytelnictwie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Na zakończenie Dyrektor podziękował także rodzicom za okazaną pomoc na rzecz naszej szkoły wręczając Dyplomy „Przyjaciel Szkoły” Państwu Gruzło i Pani Mruk.

 


 

DZIEŃ DZIECKA

Pomimo niesprzyjającej pogody w dniu 1 czerwca, 2012 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Olbrachcicach świetnie się bawili. Zabawa i śmiech towarzyszył uczniom i nauczycielom przez cały czas. Wszystko to za sprawą Samorządu  Uczniowskiego, który przygotował wiele ciekawych konkursów sprawnościowo - sportowych. Dla uczniów przygotowany został również poczęstunek – kiełbaska z grilla oraz słodycze.


 

DZIEŃ MATKI

26 maja to najpiękniejszy dzień w roku - Dzień Matki. W tym dniu tradycyjnie wszystkie mamy w naszej szkole obdarzane są szczególnymi dowodami miłości. Mamy przyjęły zaproszenie swoich dzieci i bardzo licznie przybyły na imprezę środowiskową  przygotowaną pod kierunkiem p. Joanny Włodarz, p. Elżbiety Ciastek, p. Renaty Grzesiak , p. Anny Rajchel  z pomocą innych nauczycieli.

Obecnością zaszczyciła nas również Pani Maria Włodarczyk – Wójt Gminy Dąbrowa Zielona. Na tle niepowtarzalnej dekoracji wykonanej na tą okazję, uczniowie poprzez wiersze i piosenki wyrażali swoją miłość i szacunek do mam. Z gorącym przyjęciem gości spotkały się zarówno występy wokalno-instrumentalne w wykonaniu uczniów klas I – III, jak i układy taneczne zaprezentowane przez uczennice klas IV – VI. Po występach dyrektor szkoły p. Andrzej Kapuściński oraz p. Wójt złożyli życzenia mamom z okazji ich święta, a uczniowie wręczyli laurki.

 


 

WYWIADÓWKA

Informujemy, że zebranie z rodzicami

 odbędzie się 16 maja (środa) o godzinie 16.00

 


 

Gminny Konkurs Czytelniczy

 

W dn. 07.05.2012r w Gminnym Ośrodku Kultury w Dąbrowie Zielonej odbył się Gminny Konkurs Czytelniczy ”Zaczarowany świat baśni”. Organizatorem konkursu była Biblioteka Publiczna. Wzięli w nim udział uczniowie kl. III SP Olbrachcice - 5 uczniów i SP  Dąbrowa Zielona – 6 uczniów. Uczniowie naszej szkoły odnieśli duży sukces, gdyż aż 4 z nich zajęło I miejsce: Zuzanna Biernat, Julia Firlej, Radosław Płatek i Konrad Kołodziejski. II miejsce zajęła uczennica Natalia Szczepańczyk. Uczniów do konkursu przygotowywała wychowawczyni kl. III – mgr Elżbieta Ciastek. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 


 

 

Święto Konstytucji 3 Maja

 

27 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Święto Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji  pani Bożena Struska przygotowała prezentację multimedialną oparta na połączeniu faktów historycznych z poezją i muzyką. Całość poprowadzili uczniowie z klasy VI Kinga Falana i Damian Płatek. To była ciekawa lekcja historii.

 

 


 

Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzimy w Polsce Dzień Ziemi. W tym wyjątkowym dniu możemy zastanowić się nad losem Ziemi i jej przyszłością. Z tej też okazji uczniowie klasy VI pod kierunkiem  pana Jacka Rusinka przygotowali apel mający na celu uświadomienie zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem środowiska.

 

 


 

Z wizytą w stolicy

Zgodnie z tradycją - jak czynimy to od wielu lat – dla uczniów zorganizowana została wycieczka do Warszawy. Odbyła się ona w dniach 17-18 kwietnia 2012r. Wzięło w niej udział 48 uczniów naszej szkoły. Opiekunami wycieczki były: p. Renata Grzesiak, Elżbieta Ciastek, Izabela Skiba, Agnieszka Sobok – Metkowska i Beata Boborowska. Podczas 2-dniowego pobytu w Warszawie uczniowie zwiedzili najważniejsze miejsca stolicy. Podziwiali zabytki Warszawy m.in. Zamek Królewski, Stare Miasto, Pałac Prezydencki, Belweder i Łazienki Królewskie. Oglądali panoramę Warszawy z 30 piętra Pałacu Kultury i Nauki. Złożyli hołd naszemu wybitnemu kompozytorowi Fryderykowi Chopinowi odwiedzając kościół p.w. Świętego Krzyża, w którym znajduje się serce kompozytora. Uczniowie podążając szlakiem historii odwiedzili miejsca ważne dla każdego Polaka. W skupieniu wysłuchali krótkiej lekcji historii przy Grobie Nieznanego Żołnierza, Pomniku Małego Powstańca, pomniku Marszałka J. Piłsudskiego, pomniku Fryderyka Chopina i wielu innych. Dużą atrakcją dla dzieci była przejażdżka metro oraz pobyt na Lotnisku Chopina, gdzie widzieli przyloty i odloty samolotów pasażerskich. Z dużym podziwem uczniowie oglądali nowy Stadion Narodowy. Niezapomnianym wrażeniem było także spotkanie z „najważniejszymi” mieszkańcami Parku Łazienkowskiego – pawiami. Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili więc z bagażem wielu wrażeń, ale również z lekkim niedosytem i stwierdzeniem - Wycieczka trwała za krótko!

 


 

VII rocznica śmierci Jana Pawła II   

2 kwietnia  obchodziliśmy siódmą rocznicę śmierci Jana Pawła II. Uczniowie klasy VI  pod kierunkiem p. Beaty Boborowskiej przygotowali okolicznościowy apel, podczas którego mogliśmy przypomnieć życiorys, usłyszeć słowa kierowane do Polaków oraz wysłuchać poezji Papieża Polaka

 

 


 

Wyjazd do Sidziny

Wychowawczyni klasy VI p. Irena Grzegorczyk zorganizowała dla swoich wychowanków wyjazd - wycieczkę na zakończenie Szkoły Podstawowej do Domu Wczasów Dziecięcych w Sidzinie w Beskidziu Żywieckim.

W dniach od 21 do 24 marca 2012 roku uczniowie pod opieką p. Ireny Grzegorczyk i p. Beaty Boborowskiej brali udział w zajęciach organizowanych przez ośrodek.

Pierwszego dnia podczas wieczorku zapoznawczego uczniowie poznali dzieci z Wielogłów z powiatu nowosądeckiego i wspólnie zaplanowali zajęcia podczas pobytu na turnusie.

W drugim dniu niezapomnianych wrażeń dostarczył uczniom wyjazd na basen w Suchej Beskidzkiej. Młodzież mogła dowoli korzystać z pływalni sportowej, zjeżdżalni, jacuzzi, grzybka wodnego, basenu termalnego z biczami wodnymi.

Trzeciego dnia uczniowie poznali kulturę orawską podczas zajęć praktycznych w Etnograficznym Parku w Zubrzycy Górnej.

Nasza młodzież czuła się wyróżniona, ponieważ byliśmy pionierami poznając kulturę pasterską. Tamtejsze muzeum dla nas po raz pierwszy zorganizowało takie zajęcia.

Uczestniczyliśmy także w projekcie ,,Od ziarna do chleba”. Każdy uczeń mógł zbierać kłosy zbóż, następnie młócić cepami i oczyszczać ziarno, wyrabiać ciasto i piec moskole. Uwieńczeniem trudu było wspólne jedzenie moskoli przy kubku kawy z mlekiem.

W czwartym dniu młodzież poznała architekturę góralską XIX w, zajęcia ludzi tego regionu, wyposażenie mieszkań zwiedzając skansen w Sidzinie. Na zajęciach w ośrodku robiliśmy zabawki z siana.

Podczas 4-dniowego pobytu w DWDz w Sidzinie uczniowie nie tylko uczyli się, ale także był czas na rozrywkę. Uczestniczyli  w konkursach:  karaoke, pokazie mody, śpiewie przy ognisku, zawodach sportowych. Niektórzy zdobyli nagrody, wyróżnienia i dyplomy.

Wszyscy wrócili nie tylko wypoczęci ale także bogaci w wiedzę.

Uczniowie klasy VI poprzez zabawę, zajęcia praktyczne poznali kulturę, zwyczaje, sposób życia mieszkańców Beskidu Żywieckiego i Orawy.


 

Dzień Samorządności

 

 Każdego roku w naszej szkole organizuje się Dzień Samorządności. Zazwyczaj wypada on w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny - 21 marca, ale w tym roku wiosna zawitała do nas trochę wcześniej, bo już w poniedziałek 19 marca.

W tym dniu Samorząd Uczniowski pod opieką pani Renaty Grzesiak i pani Joanny Włodarz zorganizował imprezę szkolną.

 

Impreza rozpoczęła się od pokazu mody, przygotowanego pod hasłem „Cztery pory roku”. Prezentacja odbyła się w dwóch grupach wiekowych, przy muzyce i oklaskach uczniów pod okiem jury, którzy wcielili się w role Ewy Minge, Joanny Krupy, Tomasza Jacykowa i Roberta Janowskiego.

Wśród zaprezentowanych kostiumów jury najbardziej spodobał się strój zimowy uczennicy kl. I Aurelki Roczek oraz strój letni uczennicy kl. V Pauliny Roczek. Publiczność również miała możliwość wytypowania swoich kandydatek gromkimi owacjami. Na uznanie publiczności zasłużyła uczennica kl. II Sandra Kidziun, która zaprezentowała się w stroju jesiennym oraz uczennica kl. IV. Anna Mruk w stroju zimowym. Wszystkie stroje bardzo się podobały i być może nadadzą one nowe trendy mody w naszej szkole.

  Następnie nasi uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w konkursie „ Mam pytanie daj odpowiedź”. Przedstawiciele klas odpowiadali na zadawane pytania, aby sprawdzić i wyłonić najlepszą drużynę. W kategorii klas I – III pierwsze miejsce zajęła kl. II, a w kategorii klas IV – VI pierwsze miejsce zajęła kl. IV.

 

Wesołym okrzykom i śmiechom nie było końca, gdy uczniowie próbowali swoich sił w kolejnej konkurencji zręcznościowej „Tysiąc w minutę”. Uczniowie w ciągu 1 minuty musieli wykonać określone zadanie. Uczestnikowi, który nie wykona zadania grozi eliminacja. W tej zabawie bezkonkurencyjni okazali się uczniowie: Krystian Parlak z klasy I oraz Grzegorz Klimas z klasy IV.

 

Duże zainteresowanie wywołał wśród uczniów kolejny konkurs „Mam Talent”, który jak sama nazwa wskazuje polegał na wyłonieniu i zaprezentowaniu talentów przez przedstawicieli poszczególnych klas. Okazało się, że nasi uczniowie są uzdolnieni muzycznie, tanecznie, potrafią nie tylko śpiewać, ale i pięknie grać na instrumentach klawiszowych. Pierwsze miejsce w tym konkursie zdobył Mateusz Boborowski z kl. II, który zaprezentował swoje umiejętności gry na Keyboardzie.

Kulminacyjnym punktem dnia było jednak pożegnanie zimy i powitanie wiosny. Aby to uczynić, uczniowie wraz z wychowawcami wyruszyli na boisko szkolne. Tam tradycyjnie została spalona zimowa kukła Marzanna. Pomimo chłodnego wiatru wszyscy powitali wiosnę ogromnymi brawami i okrzykami.

Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie. Ten dzień był bardzo udany i zabawny, oby więcej takich imprez w naszej szkole!

 


 

 

Pasowanie na czytelnika

 

W naszej bibliotece szkolnej co roku odbywa się uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klas pierwszych. 16 marca w bajkowy świat książek wprowadziły pierwszaków starsze koleżanki, przygotowując część artystyczną pod opieką pani Renaty Grzesiak. Na początku zebrani zostali zaproszeni przez dwie urocze pacynki o imieniu Baj i Bajeczka na inscenizację pt. „W świecie baśni”. Następnie uczniowie rozwiązywali zagadki i rebusy o bohaterach książek, zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych, zasadami zachowania się w bibliotece, regulaminem biblioteki oraz prośbami książek. Najważniejszym punktem uroczystości było uroczyste „Przyrzeczenie” oraz pasowanie przez panią bibliotekarkę każdego ucznia na czytelnika. Na zakończenie nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. 

 

 


 

 

8 marca dzień kobiet

W tym roku ten dzień świętowaliśmy z humorem i kabaretowo. Uroczystość przygotowała p. Irena Grzegorczyk. Chcąc docenić ważną rolę kobiet we współczesnym świecie chłopcy z kl. VI udowodnili, że nie ma dziedziny życia, gdzie nie byłoby pań. Później chłopcy z kl. IV przedstawili humorystyczny blok wiadomości o roli kobiety w życiu społecznym. Następnie były życzenia dla uczennic z klas I – III, a dla dziewcząt z klas IV – VI chłopcy zaprezentowali skecz pt. „Jak Kaśka za mąż wychodziła”. Specjalny koncert życzeń z imieniem w tle dla wszystkich pań, parodiowali chłopcy z kl. IV grając role męskie i żeńskie. Uroczystość skończyła się podsumowaniem, że bez kobiety źle byłoby na świecie. Dziękując paniom, że są przy boku mężczyzn, p. dyrektor Andrzej Kapuściński złożył wszystkim kobietom najlepsze życzenia, a chłopcy wręczyli słodki upominek. Przygotowana gazetka, zatytułowana pytaniem retorycznym „Czy kobieta to puch marny?”, także podkreśliła rolę i pozycję kobiety na przestrzeni wieków. 


 

WALENTYNKI


  14 lutego jak co roku w naszej szkole obchodzone było święto zakochanych.

Zwyczajem tego dnia jest wysyłanie sobie listów i kartek z miłosnymi wyznaniami oraz obdarowywanie się drobnymi prezentami.

Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. R.Grzesiak i p. J Włodarz z tej okazji ozdobił szkołę walentynkowymi dekoracjami- serduszkami, zorganizował pocztę walentynkową, dzięki której można było przesłać walentynkowe niespodzianki. Ponadto z tej okazji Rada SU zorganizowała dyskotekę walentynkową i kawiarenkę, gdzie można było skosztować pysznych wypieków naszych mam w postaci pączków, oponków i faworków.

 

 Wszystkim, którzy pomogli w organizacji Dnia Zakochanych bardzo dziękujemy!

 


 

Ku pamięci Wisławy Szymborskiej

2 lutego 2012r. zmarła wybitna poetka, laureatka literackiej nagrody Nobla z 1996r.

Uczniowie klasy VI pod kierunkiem p. Ireny Grzegorczyk przygotowali apel - wspomnienie o życiu i twórczości Wisławy Szymborskiej. Przy gazetce poświęconej poetce uczniowie zapalili znicz i oddali hołd pamięci symboliczną minutą ciszy.

 

 


 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Tradycyjnie, wzorem ubiegłych lat, dnia 27 stycznia w naszej szkole gościliśmy babcie i dziadków. Okazją do spotkania był obchodzony niedawno Dzień Babci i Dzień Dziadka. Zaproszeni na uroczystość goście przybyli bardzo licznie mimo styczniowych mrozów. Uroczystość zaszczyciła swoją obecnością p. Maria Włodarczyk - wójt gminy Dąbrowa Zielona. Cała uroczystość przygotowana była pod kierunkiem wychowawczyń kl. I-IV: p.Izabeli Skiby, p.Elżbiety Ciastek, p.Agnieszki Sobok-Metkowskiej oraz p.Renaty Grzesiak. Uczniowie kl. I-VI przygotowali dla swoich dziadków program słowno-muzyczny „Sercem – za serce”. Wierszem, piosenką i tańcem wnukowie dziękowali babciom  i dziadkom za ich miłość, troskę i trud włożony w wychowanie wnucząt. Miłych wspomnień dostarczyła widzom historia znajomości babci i dziadka „Jak to z babcią i dziadkiem było” opowiedziana przez dzieci a zakończona „Marszem weselnym" Mendelssohna. Goście z wielkim zainteresowaniem obejrzeli inną wersję „Bajki o Zielonym Kapturku”, a „Rock and roll dla babci” w wykonaniu uczniów kl. I-III wprowadził dziadków w karnawałowy nastrój. Babcie i dziadkowie ze wzruszeniem oglądali występy swoich wnuków a każdy występ przyjmowany był z wielkim aplauzem. Wraz z życzeniami od wnuków babcie i dziadkowie otrzymali tradycyjne laurki.  Na koniec oficjalnej uroczystości dostojnym seniorom złożyli życzenia wójt gminy p.Maria Włodarczyk oraz dyr. szkoły p.Andrzej Kapuściński. Po części artystycznej wszyscy goście zaproszeni zostali na słodki poczęstunek, by w miłej atmosferze wspominać dawne czasy i dzielić się  wrażeniami o radościach i troskach dzisiejszych babć i dziadków.

 


 

FERIE W NASZEJ SZKOLE

Harmonogram zajęć w czasie ferii dla naszych uczniów

Dodatkowo codziennie tenis i mini siłownia


 

ZEBRANIE Z RODZICAMI 

Zebranie podsumowujące I semestr
odbędzie się 15.02 2012r./środa/ o godz. 16.00


 

 

  


SPEKTAKL TEATRALNY

 

W piątek 20 stycznia uczniowie naszej szkoły miło spędzili czas w Pałacu Potockich w Koniecpolu na dwóch spektaklach teatralnych, wystawionych przez aktorów z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Klasy młodsze obejrzały spektakl "Tomcio Paluch", klasy starsze "Książe i Żebrak". Oba spektakle podobały się dzieciom.

 


 

ZABAWA CHOINKOWA

W czwartek 19 stycznia od samego rana słychać  było gwar i muzykę. Sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową i rozbrzmiewała muzyką. Uczniowie z  wielkim zapałem oczekiwali   na odbywającą się tego dnia zabawę choinkową.
Wszyscy bawili  się doskonale, pod opieką nauczycieli. Uczniowie klas I – III już od godziny 9.00 , a klasy IV – VI od 17.00 spędzili miło czas na tańcach, pląsach i konkursach. Zabawa przebiegała w wesołej atmosferze,  bowiem Samorząd Uczniowski przeprowadził  wiele konkursów m. in. na taniec z balonem i na gazecie oraz z miotłą. Zarówno zwycięzcy wszystkich konkurencji jak i ich uczestnicy otrzymali przygotowane przez organizatorów słodkie upominki, jednak gorące brawa i uśmiechy na twarzach były najlepszą nagrodą dla występujących.
 Po wielkich emocjach związanych z udziałami w konkursach i tańcach rodzice, jak co roku, zadbali o poczęstunek.
Dziękujemy Gronu Pedagogicznemu i rodzicom za wspólne zorganizowanie zabawy choinkowej.

 


 

CYRK "SZOK!"

20 stycznia zawitał do nas cyrk "Szok!". Jak się okazało nazwa odpowiadała rzeczywistości, gdyż dwoje artystów wprawiło w zachwyt zebraną publiczność. Dzieci bawiły się świetnie, oglądając tresowane zwierzątka, magiczne sztuczki oraz popisy akrobatyczne na małym rowerku i z obręczami. Zapierającą dech w piersiach chwilą była, gdy artystka pojawiła się z wężem i wyszła do publiczności, aby każdy mógł go dotknąć. Uczniowie byli nie tylko widzami, ale i próbowali swych talentów cyrkowych włączając się czynnie do zabawy. Na gorący aplauz zasłużyła zwłaszcza uczennica klasy szóstej – Klaudia, świetnie radząc sobie z obręczami hula – hop. To było naprawdę "szokujące" przeżycie!

 

 


 

Otwarcie Orlika 

W niedzielę 18 grudnia 2011 r. odbyło się uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego  „Orlik 2012”, wybudowanego przy Zespole Szkół  w Dąbrowie Zielonej.
Nasi uczniowie uczestniczyli w tej uroczystości oraz uświetnili ją pięknym wykonaniem  poloneza do melodii Michała Kleofasa Ogińskiego „Pożegnanie Ojczyzny”, który został przygotowany pod kierunkiem p. I. Skiba, J. Włodarz i R. Grzesiak.

 


 

SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

W ramach akcji Nasza szkoła promuje zdrowie 15 grudnia gościliśmy w szkole  Panią Edytę Mruk- pielęgniarkę, która zapoznała uczniów z zasadami udzielania pierwszej pomocy , w różnych wypadkach, jakim czasem sami ulegają.  
Podczas spotkania mogli uważnie przyjrzeć się, jak postępować w przypadkach: skręceń kończyn, otarć, urazów głowy, oka, krwotoków z nosa. Na koniec każdy z uczestników mógł poćwiczyć na fantomie.

Uczniowie poszerzyli także swoją wiedzę odnośnie postępowania w nagłych wypadkach, np. zasłabnięciach, omdleniach czy skaleczeniach.

Spotkanie wzbogaciło uczniów w wiadomości i umiejętności, pozwoliło na  przełamywanie barier powodowanych strachem i niepewnością  w sytuacjach  trudnych /urazy i wypadki/.

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia uczniowie złożyli Pani Edycie życzenia i wręczyli upominek.

Dziękujemy!

 


 

Integracyjna Polonijna Gwiazdka na sportowo

Już po raz trzeci, przygotowani przez nauczyciela wychowania fizycznego panią Joannę Włodarz, uczniowie klas IV-VI ze Szkoły Podstawowej w Olbrachcicach wzięli udział w imprezie sportowo  - kulturalnej zorganizowanej przez Regionalną Radę Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Częstochowie, Urząd Miasta i Starostwo Powiatowe. Oprócz kilkuset uczniów szkół regionu częstochowskiego, w imprezie uczestniczyli  również częstochowscy parlamentarzyści, władze miasta i powiatu, przedstawiciele klubów sportowych i szkół tańca.
Zgromadzona publiczność obejrzała m.in.: turniej piłki halowej, pokazy tańca w wykonaniu zespołu „Zorba” i szkoły tańca „Snake Dance”, pokaz teakewondo ITF LUKS „Kantor”, mecz koszykówki Częstochowa - Soleczniki Litwa, zawody tenisa stołowego AZS AJD Częstochowa, prezentację futbolu amerykańskiego w wykonaniu KS „Saints” Częstochowa, pokaz szermierki WLKS „Kmicic” oraz prezentację sprzętu żużlowego zawodników częstochowskiego Włókniarza.
 W trakcie całej imprezy oceniana była jakość dopingu przybyłych do hali Polonia szkół. Najlepiej dopingujące grupy otrzymały nagrody. W konkursie na najbarwniejszy wizerunek szkoły i najgłośniejszy doping, już po raz trzeci nasi uczniowie zdobyli nagrodę rzeczową (tym razem – ławeczkę gimnastyczną skośną). 

 


 

MIKOŁAJKI

Jak co roku w dniu 6 grudnia wszystkie dzieci z niecierpliwością oczekują na przybycie świętego Mikołaja. W naszej szkole po raz pierwszy z tej okazji uczniowie mieli zorganizowane ,,wyjazdy mikołajkowe”. Dzieci z klas młodszych miło spędzili czas na wesołej zabawie podczas pobytu w Hula Kula, a klasy starsze w kinie, na projekcji filmu ,,Mali Agenci 3D”. Choć to nietypowe upominki mikołajkowe to wrażenia były niesamowite i z pewnością pozostaną długo w pamięci naszych uczniów.
  


 

Święto Odzyskania Niepodległości

 W dniu 10 listopada w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona 93 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Uczniowie klasy VI  pod kierunkiem p. Ireny Grzegorczyk przygotowali uroczystość poświęconą temu wydarzeniu. Piękna sceneria - gazetka szkolna z symbolami narodowymi, grób - pomnik Polski zniewolonej, a także publiczność (uczniowie i nauczyciele) przystrojeni w kotyliony narodowe - dodała powagi.

 Na początku uroczystości, aby zjednoczyć się solidarnie z ludźmi, którzy poświęcili życie za wolność, delegacja uczniów zapaliła znicze pod tablicą pamiątkową, a pozostali uczestnicy uczcili pamięć zmarłych minutą ciszy.

 Następnie uczniowie kl. VI w inscenizacji słowno - muzycznej przybliżyli publiczności wydarzenia, które działy się na ziemiach polskich przez 123 - letni okres.

Przedstawione sceny pantonimy symbolicznie pokazały upadek Rzeczypospolitej, podejmowane próby ratowania Ojczyzny, a także drogę do wolności. Recytowane wiersze nie tylko oddały grozę tych tragicznych dla Polski chwil, ale także radość z rodzącej się niepodległości i nadziei dla powstałego państwa.

Inscenizacji towarzyszyły pieśni patriotyczne, nawiązujące do tamtego okresu. Pieśni śpiewał chórek uczniów z kl. IV - VI pod kierunkiem p. Aleksandry Kołodziejczyk.

 Uroczystość ta nie tylko przybliżyła uczniom ważne wydarzenie historyczne, ale była także prawdziwą lekcją patriotyzmu.

  Na koniec p. Irena Grzegorczyk poprosiła uczniów, aby tę atmosferę świętowania przenieśli do swoich domów i wspólnie z rodzicami udekorowali domy flagami lub chorągiewkami narodowymi.
 

ŚLUBOWANIE

Uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.

 

28 października od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie klasy pierwszej ubrani w strój galowy, przepiękna dekoracja  - wszystko przygotowane pod okiem wychowawczyni pani Agnieszki Sobok - Metkowskiej, po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.

 

Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Pan dyrektor szkoły Andrzej Kapuściński powitał gorąco rodziców, nauczycieli, uczniów, a szczególnie bohaterów dzisiejszej uroczystości – pierwszoklasistów.

Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie przedstawiając wesołą scenkę w Krainie Smerfów. Po zakończonej części artystycznej pani wychowawczyni w imieniu uczniów zwróciła się do pan dyrektora o przyjęcie dzieci do grona społeczności szkolnej.

 

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pan dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. Po uroczystym pasowaniu wychowawczyni złożyła swoim podopiecznym życzenia i wręczyła pamiątkowe dyplomy.

Następnie uczniowie klasy II życzyli sukcesów w nauce oraz zapewniali o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią.

Na zakończenie rodzice na ręce pana dyrektora złożyli podziękowania za pasowanie na uczniów, a swoim dzieciom  wręczyli niespodzianki i zorganizowali przyjęcie.

Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

 Witaminowy poczęstunek

 

Dbając o zdrowie naszych nauczycieli i pracowników obsługi z okazji Dnia

Edukacji Narodowej uczniowie naszej szkoły zamiast symbolicznego kwiatka

przygotowali w prezencie surówki, sałatki owocowe, warzywne, soki i

ciasta z owocami.

W ten dzień na korytarzu szkolnym stanął stragan, na którym

zaprezentowano witaminowe smakołyki. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły

pod kierunkiem Pani Bożeny Miedzińskiej przygotowali część

artystyczną na temat wartości odżywczych owoców i warzyw, a uczniowie z

klas starszych i Pani Irena Grzegorczyk przypomnieli nam jak ważne dla

młodego człowieka jest codzienne picie mleka.

Po prezentacji odbyła się degustacja przygotowanych przez uczniów

potraw.

Przedstawiciele SU wierszem, piosenką i  laurką złożyli wszystkim

pracownikom szkoły życzenia z okazji ich święta. Do życzeń

przyłączyła się Pani Halina Huras Zastępca Wójta  oraz

przewodnicząca Rady Rodziców Pani Agnieszka Kidziun, które swoją

obecnością uświetniły naszą szkolną uroczystość.

Witaminowy poczęstunek rozpoczął akcję propagującą w naszej szkole

prawidłowe odżywianie się i wyrabianie u uczniów nawyków zdrowego

stylu życia. Zadania podejmowane w ramach tego przedsięwzięcia pozwolą

na rozwinięcie aktywności oraz samorządności u  uczniów, będą uczyć

odpowiedzialności za zdrowie własne i innych. Mamy nadzieję, że dobre

wzorce odżywiania uczniowie zaczną przenosić do własnych domów i

rodzice naszych uczniów będą nas w tym wspierać.

Dziękujemy  Rodzicom za pomoc w przygotowaniu witaminowego poczęstunku! 
Dzień Chłopaka

 

W piątek 30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka.

Z tej okazji dziewczyny z klas I – VI złożyły chłopcom życzenia

i  przygotowały dla chłopców  upominki oraz pyszne słodkości.

 

 

 


 

 

Wycieczka do Niesulowa

                29 września uczniowie kl. I – IV pod opieką pań I. Grzegorczyk, B.Boborowskiej , E. Ciastek , A. Sobok – Metkowskiej po raz trzeci wzięli udział w wycieczce do Nadleśnictwa Gidle, zorganizowanej z okazji Dni Lasu.

Uczniowie obcowanie z przyrodą rozpoczęli od ścieżki przyrodniczej, na której zlokalizowanych jest 6 przystanków. 

Na jej trasie dzieci poznawały:

- rośliny lecznicze i trujące

- rośliny dróg polnych i przydroży

- fenologiczne pory roku

- przemiany ekosystemu leśnego, związane z jego cyklem życiowym

- mrówki i ich znaczenie w lesie

- ptaki leśne i ich role w lesie

- warstwową budowę lasu

Po ciekawej lekcji przyrody dzieci wzięły udział w licznych zabawach, konkursach i quizach.

Na koniec wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani  pyszną kiełbaską z grilla i w doskonałych humorach wszyscy wrócili do szkoły.

 

 

 


 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

  W dniu 27 września uczniowie naszej szkoły wybierali członków rady do Samorządu Uczniowskiego.

W wyniku głosowania w skład rady SU weszli:

Norbert Grzesiak – kl.V 

Dagmara Frukacz – kl.V

Weronika Tkaczyk – kl.VI

Klaudia Gajewska – kl.VI

Julia Bożek – kl.IV

Hubert  Jary – kl.IV
 

 

WYWIADÓWKA

Informujemy, iż spotkanie  z rodzicami

odbędzie się 29 września (czwartek) 2011r.

o godzinie 16.00.


 

 

DOŻYNKI 2011

W niedzielę 11 września mieszkańcy naszej gminy zjechali do Dąbrowy Zielonej, aby podziękować za plony. Tegoroczne Dożynki Gminne otworzyła msza święta w kościele parafialnym, a następnie, na boisku szkolnym odbyły się dalsze uroczystości.

 

Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pod kierunkiem pań I. Skiba, J. Włodarz, R. Grzesiak. Stroje ludowe, w których wystąpili nasi uczniowie przygotowały panie E. Ciastek   i A. Sobok-Metkowska. Nad oprawą muzyczną czuwała pani A. Rajchel. Występ bardzo się wszystkim podobał,   a w szczególności pięknie zatańczony polonez ,,Pożegnanie Ojczyzny” M.K.Ogińskiego oraz ludowe przyśpiewki w wykonaniu uczennic Dagmary Frukacz, Roksany Małolepszej i Wiktorii Kupisiewicz.


WITAJ SZKOŁO!

Dziś rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2011/2012.

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy wytrwałości, cierpliwości i samych sukcesów!
 

 

NOWY ROK SZKOLNY 2011/2012

 

Informujemy rodziców i uczniów naszej szkoły,

że rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2011/2012

odbędzie się 01.09.2011r. (czwartek) o godzinie 9.00.